Nowa wicewójt tylko na chwilę?

Sylwia Jasiuk prowadzi w Wojsławicach własną pracownię ceramiki

Niedługo po złożeniu ślubowania wójt Bartłomiej Szajner powołał na stanowisko swojego zastępcy sekretarz gminy Agnieszkę Waleczek. Wieść gminna niesie, że niebawem na tym stanowisku nastąpi jednak zmiana, a nowy kandydat, a w zasadzie kandydatka, jest już „po słowie” z wójtem Bartłomiejem Szajnerem.

Tuż po swoim ślubowaniu wójt Wojsławic Bartłomiej Szajner powołał na stanowisko zastępcy Agnieszkę Waleczek. Od kilku lat jest ona związana z urzędem, gdzie pełni funkcję sekretarza gminy, a wcześniej przez wiele lat była związana z Urzędem Miasta Chełm. Jak wyjaśniał wójt, nowe obowiązki pani sekretarz będzie łączyć z dotychczasową pracą – funkcję zastępcy ma sprawować w wymiarze 1/4 etatu.

Nieoficjalnie jednak mówi się, że choć nowa wicewójt jest osobą jak najbardziej kompetentną, to obecne rozwiązanie może mieć charakter przejściowy, na co wskazywać ma właśnie forma zatrudnienia tylko na ćwierć etatu. Na stanowisku, i to w pełniejszym wymiarze, ma ją zastąpić Sylwia Jasiuk.

To postać dobrze znana i ceniona w lokalnym środowisku. Była dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach cieszy się opinią osoby kompetentnej i zaangażowanej. Mieszka w gminie od ponad 20 lat i, jak podkreślają jej sympatycy, ma doświadczenie zarówno w zarządzaniu, jak i w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, czym zajmuje się obecnie, pracując w UG Leśniowice, a także opinię dobrej organizatorki.

Na razie jednak oficjalnie żadnych decyzji nie ma, a wójt podkreśla, że kierownictwo urzędu pozostaje bez zmian. Czy pojawiające się spekulacje znajdą potwierdzenie w najbliższym czasie – okaże się w kolejnych tygodniach. (w)