Oddaj krew i podziękuj obrońcom granic

Włodawski Klub Honorowego Dawcy Krwi i oddział terenowy RCKiK zachęcają do dzielenia się najcenniejszym darem życia i włączenia się w akcję podziękowania obrońcom granic.

W Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włodawie prowadzona jest zbiórka czekolad, które zostaną przekazane żołnierzom Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji strzegącym granicy z Białorusią. – Ten mały gest będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich służbę – mówi Janusz Tajchert. kierownik Terenowego Oddziału RCKiK we Włodawie.

Jedną z pierwszych osób, które włączyły się w akcję jest Michał Winniczuk, który oddał krew a otrzymane czekolady przekazał na rzecz obrońców granicy. Krwiodawcy w najbliższym czasie planują kolejne akcje. Będą o nich rozmawiać podczas spotkania w najbliższy czwartek.

– Zapraszam wszystkich krwiodawców na spotkanie, podczas którego przy kawie i ciastku porozmawiamy o planach na najbliższe miesiące. Wciąż niepewna sytuacja pandemiczna i kryzys na naszej wschodniej granicy stawiają przed nami nowe wyzwania, na które musimy się przygotować – mówi Tomasz Orzeszko prezes PCK we Włodawie. Spotkanie odbędzie się w czwartek 25.11 o godzinie 16:00 w siedzibie włodawskiego PCK przy ulicy 11 listopada 6. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here