Odwiedziny robotów

Bez wątpienia nowoczesne technologie stanowią przyszłość młodego pokolenia, dlatego do Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym zawitali wyjątkowi goście. Pod okiem pracownic Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie – Joanny Orzeszko i Edyty Pietrzak – przedszkole odwiedziły roboty Photony, z którymi z powodu obostrzeń sanitarnych każda grupa miała zorganizowane oddzielne spotkanie.

Wprowadzeniem do zajęć było wysłuchanie książki Nicoli Baxter „Co się dzieje z tym robotem?”. Następnie dzieci przystąpiły do odkrywania tajników programowania, co okazało się być dla wszystkich bardzo emocjonującym przeżyciem. Przedszkolaki wprawiały w ruch roboty poprzez klaśnięcie rąk oraz sterowały nimi za pomocą tabletów. Pojawił się również element rywalizacji, czyli drużynowe wyścigi Photonów. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, że nowoczesne technologie nie muszą wiązać się jedynie z rozrywką, lecz bezpiecznie i pożytecznie wykorzystywane mogą stać się źródłem zdobywania wiedzy i nowych umiejętności przydatnych w życiu każdego z nas.

– W sposób bezpieczny i efektywny wykorzystujemy w naszej placówce różne narzędzia i technologie cyfrowe – mówi dyrektor Danuta Kloc. – Każda grupa posiada swój projektor multimedialny z ekranem, do wykorzystania podczas zajęć edukacyjnych. Bardzo zależy nam, aby nasi wychowankowie, przyswajając wiedzę i rozwijając różne umiejętności, jednocześnie świetnie się bawili. W związku z tym wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczą w zajęciach interaktywnych, doskonale radząc sobie z podłogą interaktywną „Fun Floor”.

Zastosowanie w edukacji tego interaktywnego narzędzia z bardzo szeroką ofertą różnorodnych gier edukacyjnych i zabaw wspomaga ćwiczenie pamięci, kształci umiejętność orientacji, rozwija wyobraźnię oraz sprawność fizyczną dzieci. Ponadto przeszkoliliśmy całą Kadrę Pedagogiczną Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie w zakresie „Programowania i robotyki w edukacji przedszkolnej”, pozyskując na ten cel pieniądze z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Posiadamy w swoich zasobach też monitor interaktywny – niezwykle atrakcyjne dla dzieci urządzenie do rozwijania ciekawości i aktywności dzieci w toku podejmowanych działań dydaktycznych. Wkrótce nasze przedszkole wzbogaci się również o pięć Genibotów tj. robotów do nauki programowania, które będą stale towarzyszyły dzieciom podczas zajęć i wspólnej zabawy. Genibot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Nie tylko otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii, ale zachęca także do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań oraz kształci logiczne i algorytmiczne myślenie – podkreśla D. Kloc. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here