Pasja w sportowym stylu

Styczeń zapoczątkował w Szkole Podstawowej w Woli Uhruskiej cykl spotkań z interesującymi ludźmi. Dzieci i młodzież miały możliwość obserwacji treningu i walk zapaśniczych.

Cykl spotkań otworzyła absolwentka Szkoły Podstawowej im. J.I. Kraszewskiego w Woli Uhruskiej Alicja Nowosad, mistrzyni Polski w zapasach kobiet. Swoją przygodę ze sportem zapaśniczym rozpoczęła jako uczennica szóstej klasy w sekcji zapaśniczej powstałej przy szkole. Jej trenerem był Jerzy Krasowski.

Alicja dzięki swojemu zaangażowaniu i włożonej pracy podczas zajęć treningowych dość szybko zaczęła osiągać sukcesy. Medale w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach zdobywała już w grupie młodziczek (12-15 lat), a następnie w grupie kadetek (15-17 lat), w której została mistrzynią Polski. W grupie juniorek w ubiegłym roku zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. Dzięki osiąganym sukcesom w Mistrzostwach Polski i Międzynarodowych Turniejach, w których zdobyła osiem medali w tym tytuł mistrzyni Polski, została powołana do kadry narodowej i dostąpiła zaszczytu reprezentowania Polski w Mistrzostwach Świata i Europy.

W 2021 roku zajęła piąte miejsce podczas rozgrywanych w Bułgarii Mistrzostwach Europy Kadetek (15-17 lat). W tym roku powołana została do kadry narodowej i objęta jest perspektywicznym programem szkoleniowym do tegorocznych Mistrzostw Świata i Europy. Jest uczennicą IV LO w Chełmie i zawodniczką najlepszego klubu w Polsce w zapasach kobiet, tj. Miejskiego Klubu Sportowego Cement Gryf Chełm.

Alicja również swoja pracą zdobyła I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet w Wierzbicy, II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet we Włodawie, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet.

– Jesteśmy dumni, iż nasza absolwentka reprezentuje nasze środowisko i że ciężka praca, wyrzeczenia przynoszą sukces. Życzymy dalszych osiągnięć sportowych – mówił dyrektor szkoły Mirosław Konieczny. (gkj)