Patriotyczna Włodawa

Uroczystości trzeciomajowe we Włodawie rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę, tym razem w kościele pw. św. Ludwika. Wśród licznie zebranych pocztów sztandarowych, kazanie wygłosił przeor klasztoru o. Marek Nowacki. Urozmaiceniem uroczystości był udział włodawskiej orkiestry dętej, choć niektórym jaskrawe stroje jej członków zdecydowanie się nie podobały – Bardziej pasują do wiejskiej zabawy niż do uroczystości patriotycznych – mówili.


Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji przed pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosiła przewodnicząca rady miejskiej Joanna Szczepańska. Następnie delegacje złożyły wieńce i wiązanki pod pomnikiem. Wśród nich jako jedna z pierwszych złożyła wieniec delegacja powiatu pod przewodnictwem starosty Andrzeja Romańczuka. Co jednak smuci, to brak widoku radnych powiatu, którzy byliby w składzie pocztu sztandarowego.

Od wielu lat radni „migają” się od tego zaszczytnego obowiązku, chociaż np. w radzie miejskiej takiego problemu nigdy nie ma.

Po południu przed WDK-iem miała miejsce okolicznościowa akademia. Na scenie z patriotycznym repertuarem zaprezentowali się soliści z zespołu wokalnego CANTO, chór Gaudeamus, Zespół Śpiewaczy „Kresowianki” oraz Alicja Karpiuk, Katarzyna Góras i Marcin Obuchowski przy akompaniamencie Łukasza Zdolskiego i Marcina Fideckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here