Pieniądze na orkiestrę i sport

(4 stycznia) Burmistrz Włodawy ogłosił trzy otwarte konkursy ofert na realizację zadań z zakresu kultury i sportu. Łącznie przeznaczy na nie 222 tys. zł. Zwycięzcy konkursów są już w zasadzie znani, choć rozstrzygnięcie tych konkursów dopiero pod koniec stycznia.

Jak co roku burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński ogłosił konkursy na realizację zadań z zakresu kultury i sportu. Najwięcej publicznych pieniędzy miasto przeznaczy na szkolenie oraz udział lub organizację zawodów sportowych w piłce nożnej młodzików, trampkarzy, juniorów i seniorów – 110 tys. zł. Jest niemal pewne, że te pieniądze (jak co roku) otrzyma MLKS Włodawianka. Z kolei na zapasy (udział oraz organizacji zawodów sportowych regionalnych i krajowych) miasto przeznaczyło 30 tys. zł. Pewniakiem do tej kasy jest klub Zapasy Włodawa. Na tenis stołowy przeznaczono 18 tys. zł (zapewne – jak corocznie – dla włodawskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportu) oraz 14 tys. zł dla kickboxingu (we Włodawie działa „Skorpion” MKS Mechanik).

Piłkarze dodatkowo mogą pozyskać 10 tys. zł w ramach drugiego konkursu przeznaczonego na szkolenie i podnoszenie poziomu sportowego i młodzieży w piłce nożnej. Na to samo zadanie, ale w pływaniu, miasto przeznaczyło 15 tys. zł.

Trzeci i ostatni konkurs dotyczy „prowadzenia orkiestry dętej w celu oprawy muzycznej podczas świąt państwowych i innych wydarzeń kulturalnych na terenie miasta Włodawa”. Oczywistym zwycięzcą tego konkursu wydaje się być włodawska orkiestra dęta pod batutą Stanisława Chudziaka. Orkiestra może liczyć na 25 tys. zł. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here