Pijany „zdobył” 22 punkty

Policjanci włodawskiej drogówki interweniowali w sprawie dwóch kolizji. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że spowodował je ten sam kierujący. 50-latek, najpierw przywalił w znak, a kilka minut później wjechał do rowu. Miał prawie 1,5 promila.

W przedostatni dzień maja policjanci włodawskiej drogówki dwukrotnie interweniowali w sprawie kolizji spowodowanych przez tego samego kierującego. – Najpierw o 18:45 kierujący mazdą we Włodawie skręcając z ulicy Piłsudskiego z dużą prędkością wjechał w ulicę Szpitalną na pobocze i chodnik uszkadzając przy tym znak drogowy – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Kilka minut później ten sam kierujący w Susznie, wyjeżdżając z ulicy Ziołowej i po przejechaniu przez ulicę Różaniecką, wjechał do rowu. Na miejscu policjanci przebadali 50-letniego mieszkańca gminy Włodawa alkomatem, który wykazał, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu. 50-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Grożą mu za to: 2 lata więzienia, konsekwencje finansowe oraz zakaz kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym policjanci nałożyli na niego 22 punkty karne. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here