Podwójne obchody

Żołnierze z estońskiej Grupy Zadaniowej Taskforce Wisent 4 chcą oddać hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. Dlatego w porozumieniu z burmistrzem Włodawy podjęto decyzję o organizacji dodatkowej uroczystości związanej z obchodami Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Obchody odbędą się w sobotę (9 kwietnia) o godzinie 8:00 na cmentarzu wojskowym przy ulicy Lubelskiej we Włodawie. Uczestniczyć w niej będą polscy i estońscy żołnierze strzegący naszej wschodniej granicy.

– Dzięki inicjatywie estońskich żołnierzy tegoroczne obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej będą szczególne. Składać się bowiem będą z dwóch uroczystości. Ta sobotnia odbędzie się z zachowaniem ceremoniału wojskowego. Serdecznie zapraszam mieszkańców Włodawy do udziału w obu wydarzeniach – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Dalszą część obchodów zaplanowano na wtorek (12 kwietnia). Rozpoczną się one o godzinie 10:30 mszą świętą w intencji Ojczyzny i ofiar zbrodni katyńskiej w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został ustanowiony w 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, jako święto państwowe w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. (b)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here