Pomagali zamiast zatrzymać

Zamiast zabrać kluczyki i wezwać policję, świadkowie pomagali pijanemu w sztok kierowcy zepchnąć auto z metalowych barierek, w które chwilę wcześniej wjechał. Mundurowych wezwała dopiero kobieta, która widziała, jak przez dobre pół godziny kierowca usiłował uruchomić rozbity samochód. Miał ponad 3 promile i aż strach pomyśleć, jakiej biedy mógł narobić za kółkiem.

W poniedziałek (20 czerwca) o godzinie 15 dyżurny KPP we Włodawie został powiadomiony, że na al. Jana Pawła II kierujący Daewoo Tico wjechał w metalowe słupki oddzielające jezdnię od drogi dla rowerów, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. – Policjanci udali się w pościg za kierującym i zatrzymali go w rejonie skrzyżowania z ul. Lubelską – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Kierujący autem 39-latek z Włodawy znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad 3 promile, a dodatkowo wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania, a jego Tico nie miało od prawie dwóch lat badań technicznych i ubezpieczenia.

Mężczyzna potwierdził, że wjechał w słupki i odjechał z miejsca, bo uznał, że nic się nie stało – opowiada pani rzecznik. W tym przypadku zdumiewająca jest bierność świadków całego zajścia. Otóż po tym, jak wjechał on w słupki na chodniku, wielu gapiów nagrywało zajście telefonami, a niektórzy nawet pomagali mu spychać auto z krawężnika na jezdnię! Policję, mniej więcej po półgodzinie od zdarzenia, wezwała dopiero kobieta, która zobaczyła, jak próbuje on bezskutecznie odpalić samochód.

Niestety, nie był to jedyny pijany za kółkiem, którego w ostatnich dniach zatrzymali włodawscy policjanci. Wcześniej patrolowcy na ul. Żeromskiego namierzyli 34-latka kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości (mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie), a po godz. 16 na ul. Żołnierzy WiN 61-latek kierował rowerem mając ponad 2 promile.

– Obaj zostali ukarani mandatami po 2500 złotych i zabroniono im dalszej jazdy – dodaje Szymańska. – Następnego dnia, czyli we wtorek w miejscowości Wyryki Adampol policjanci Ruchu Drogowego wyeliminowali z ruchu kolejnego kierowcę na podwójnym gazie. Kierujący BMW 35-latek z gminy Urszulin miał w organizmie ponad promil alkoholu. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here