Poscaleniowe prace w Woli Uhruskiej i Bytyniu

7 maja przedstawiciele Zarządu Powiatu we Włodawie podpisali umowy z pierwszymi wykonawcami zagospodarowania poscaleniowego w Bytyniu i Woli Uhruskiej. Przy okazji przekazali plac budowy wykonawcom: B.G. Construction z Wólki Tarnowskiej oraz Firmie Handlowo-Usługowej Katarzyna Radloff z Suszna.


– Cieszy mnie to niezmiernie, gdyż oczekiwanie na te prace jest niezmiernie duże. Obecnie wiele działek, pomimo przeprowadzenia procesu scalenia gruntów, pozostaje bez fizycznego dostępu, gdyż drogi dojazdowe są w fatalnym wręcz stanie – mówi starosta Andrzej Romańczuk.

Latem tego roku wykonanych zostanie: 70 m drogi z płyt cementowych, 3 km dróg tłuczniowych oraz 2,5 km dróg żwirowych. Wartość kosztorysowa zaplanowanych w tym roku do wykonania prac wynosi 1,581 mln zł, lecz po przetargu wartość ta uległa zmniejszeniu do 1,166 mln zł.

– W związku z licznymi uzgodnieniami, jakie musieliśmy przeprowadzić z Wodami Polskimi, PKP i Zarządem Dróg Wojewódzkich, do prac w tym roku wybraliśmy drogi, przy których uzgodnień było najmniej. Czas projektowania naturalnie przedłużyła nam znacząco pandemia, ale też i zalanie terenów nadbużańskich. Na niektóre drogi dopiero w drugiej połowie kwietnia mogliśmy wejść, gdyż wcześniej znajdowały się pod wodą. Pozostały zakres prac planujemy zrealizować w przyszłym roku – mówi koordynator Adam Panasiuk.

Koszty sfinansowane zostaną w ramach realizowanej przez Powiat Włodawski operacji: „Scalenie gruntów wsi Bytyń, cz. wsi Wola Uhruska i cz. wsi Józefów w gminie Wola Uhruska”, tj. operacji typu „Scalanie gruntów” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here