Pościg w Okunince

Niemal dwa promile miał we krwi motocyklista, który uciekał przed policją zatłoczoną obwodnicą Jeziora Białego w Okunince. Rejterada zakończyła się na audi, w które uderzył, w następstwie czego wpadł do rowu.

W niedzielę (26 czerwca) po godzinie 22:00 policjanci Zespołu Ruchu Drogowego włodawskiej komendy w Okunince próbowali zatrzymać do kontroli drogowej motocykl. – Kierujący mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, zwiększył prędkość i ruszył w kierunku miasteczka – opowiada podinsp. Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Policjanci ruszyli w pościg. Na drodze wylotowej z Okuninki doszło do kolizji motocykla z samochodem osobowym.

Jak ustalili mundurowi, motocyklista uderzył w tył audi, które zatrzymało się przy wyjeździe na główną drogę, a następnie wpadł do rowu. Od kierującego Yamahą policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że 31-latek z województwa mazowieckiego ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjantom oświadczył, że miał świadomość, że jest nietrzeźwy i dlatego nie zatrzymał się do kontroli. Kierującemu audi i jego pasażerce nic się nie stało. Motocykliście zatrzymano prawo jazdy, a jednoślad trafił na policyjny parking. Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Ten sam patrol po godzinie 16:00 również w Okunince zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki peugeot. Od kierującego nim 26-latka z powiatu chełmskiego policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań i zatrzymano mu uprawnienia do kierowania. Z kolei w poniedziałek przed godziną 8:00 patrolowcy zatrzymali 69-letniego rowerzystę z Włodawy, którego zachowanie wskazywało, że jest nietrzeźwy – mimo to zarzekał się policjantom, że nic nie pił.

Badanie wykazało jednak, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i zakazano mu dalszej jazdy – wylicza pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here