Postaw na Chełm i PiS – po ośmiu radnych

WYNIKI WYBORÓW DO RADY MIASTA CHEŁM – 21 października 2018

Wyniki głosowania w poszczególnych okręgach wyborczych w Chełmie:

— OKRĘG nr 1 (Rejowiecka, Śródmieście)

  • PSL: Józef Górny – 122, Sławomir Niepogoda – 106, Danuta Dąbska – 156, Halina Prościńska-Paluch – 31, Anna Sajuk – 35, Aneta Jabłońska – 22, Zbigniew Powalski – 6, Adam Leszczyński – 49.
  • KOALICJA OBYWATELSKA: Dariusz Grabczuk – 853, Zbigniew Kiryk – 84, Tomasz Augustyniak – 139, Łukasz Krzywicki – 59, Wioletta Gęba – 19, Katarzyna Rozwoda – 26, Piotr Jabłoński – 174.
  • KUKIZ`15: Marcin Bieńkowski – 126, Michał Siemiątkowski 25, Paulina Hołubiuk – 42, Rafał Rudzki – 7, Patrycja Kępińska – 10, Adrian Karpiej – 5, Małgorzata Kamińska – 30, Eugeniusz Stachniuk – 43.
  • PIS: Longin Bożeński – 806, Piotr Krawczuk vel Walczuk – 274, Stanisław Mielniczuk – 172, Marzanna Jakuta – 155, Anna Stelmaszczuk – 145, Robert Węgorek – 121, Monika Tatys – 123.
  • POSTAW NA CHEŁM: Stanisław Mościcki – 357, Piotr Malinowski – 430, Ewa Bielak – 141, Ewa Suchań – 218, Joanna Kobiałka – 42, Małgorzata Wrona – 92, Anatol Obuch – 89, Kazimierz Mazurek – 124.

— OKRĘG nr 2 (XXX-lecie, Słoneczne, Zachód)

  • PSL: Joanna Lis – 321, Monika Zaborek-Turewicz – 167, Marta Twardowska-Król – 78, Tadeusz Kupracz – 106, Monika Posturzyńska – 65, Marian Borys – 82, Piotr Belina – 22, Janusz Andrzejuk – 17.
  • KOALICJA OBYWATELSKA: Marek Sikora – 692, Tadeusz Łańcucki – 172, Joanna Sionkowska – 113, Jan Szymański – 58, Antoni Pieniążek – 56, Magdalena Białasz – 23, Monika Winiarczyk – 37, Sławomir Nafalski – 50.
  • KUKIZ`15: Paweł Białas – 264, Izabela Prystupa – 31, Tomasz Farion – 37, Kamila Szczypińska – 14, Marzanna Bałka – 14, Artur Bednaruk – 14, Iwona Korzeniewska – 12, Paweł Fornal – 40.
  • PIS: Jakub Banaszek – 1 436, Mirosław Czech – 425, Agnieszka Ostrowska – 181, Andrzej Osowski – 59, Piotr Wysocki – 80, Agnieszka Romańczuk – 43, Agnieszka Głowacka – 28, Marcin Różycki – 69.
  • POSTAW NA CHEŁM: Mariusz Kowalczuk – 771, Ryszard Suduł – 241, Artur Jędruszczak – 176, Ryszarda Mardoń – 167, Wiesław Wróblewski – 178, Katarzyna Chełmicka – 109, Elżbieta Ćwir – 368, Urszula Gralewicz – 170.

— OKRĘG nr 3 (Kościuszki, Działki)

  • PSL: Justyna Manasterska-Raszka – 339, Monika Szlagowska – 82, Józef Dynysiuk – 104, Jolanta Kosowska – 28, Adam Pękała – 94, Wiesław Jezierski – 49, Jacek Bobruś – 46.
  • KOALICJA OBYWATELSKA: Tomasz Kazimierczak – 451, Dariusz Kucharski – 116, Elżbieta Borys – 86, Katarzyna Lipczyńska-Wieczorek – 53, Anna Stachniuk – 41, Magdalena Tywoniuk – 60, Andrzej Radliński – 33.
  • KUKIZ`15: Marcin Kiwiński – 124, Agnieszka Bagniuk – 35, Piotr Kusiak – 48, Ewelina Sala – 34, Tomasz Kwieciński – 22, Patrycja Derkacz – 24, Michał Gołębiowski – 50.
  • PIS: Kamil Błaszczuk – 1 076, Dorota Rybaczuk – 353, Marek Tomaszewski – 320, Aneta Zawistowska – 137, Anna Kosiniec – 77, Marcin Tymura – 57, Ewa Madej – 109.
  • POSTAW NA CHEŁM: Agata Fisz – 1 009, Zygmunt Gardziński – 256, Jerzy Jaworski – 106, Mariusz Półtorak – 90, Tomasz Otkała – 297, Anna Wyczyńska – 81, Elżbieta Kaszak – 149.

— OKRĘG nr 4 (Cementownia, Dyrekcja Dolna, Dyrekcja Górna)

  • PSL: Krzysztof Głaz – 207, Irena Machowicz – 219, Krzysztof Matera – 107, Edyta Krucień – 47, Wojciech Zakrzewski – 46, Marian Pawluk – 22, Anna Frymus – 11, Irena Dobrzańska-Cabała – 51.
  • KOALICJA OBYWATELSKA: Małgorzata Sokół – 353, Mariola Raczyńska-Szmit – 108, Katarzyna Janicka – 359, Andrzej Głąb – 70, Katarzyna Kuś – 69, Mariusz Rudzki – 30, Krystyna Szpak-Lipińska – 125, Edmund Bożeński – 107.
  • KUKIZ`15: Maksymilian Malinowski – 99, Maciej Gorczyca – 56, Patrycja Semeniuk – 53, Sebastian Skrzypa – 20, Katarzyna Dąbrowska – 44, Izabela Jachimowska – 11, Hanna Matuszak – 17, Paweł Gołębiowski – 50.
  • PIS: Artur Juszczak – 1 070, Adam Kister – 334, Anna Polakowska – 111, Edyta Rożek – 166, Anna Mięsiak – 80, Małgorzata Grzegorczuk – 53, Tadeusz Fitz – 53, Adrian Koszałka – 88.
  • POSTAW NA CHEŁM: Maciej Baranowski – 643, Ryszard Dżaman – 309, Sebastian Bielecki – 246, Ewa Wasil-Parol – 143, Zbigniew Hołysz – 195, Katarzyna Pawłowska – 50, Ryszard Stawiarski – 58, Anna Jabłońska – 84.

Do Rady Miasta Chełm wchodzą:

Longin Bożeński, Piotr Krawczuk vel Walczuk, Jakub Banaszek, Mirosław Czech, Kamil Błaszczuk, Dorota Rybaczuk, Artur Juszczak, Adam Kister (wszyscy PiS)

Stanisław Mościcki, Piotr Malinowski, Mariusz Kowalczuk, Elżbieta Ćwir, Agata Fisz, Tomasz Otkała, Maciej Baranowski, Ryszard Dżaman (wszyscy Postaw na Chełm)

Dariusz Grabczuk, Piotr Jabłoński, Marek Sikora, Tomasz Kazimierczak, Katarzyna Janicka (wszyscy Koalicja Obywatelska)

Joanna Lis i Irena Machowicz (obie PSL).