Powiat szczerozłoty

Andrzej Romańczuk, starosta włodawski, ma powód do dumy. Jego powiat należy do najzamożniejszych per capita (na głowę) w Polsce! Jest zdecydowanym zwycięzcą pośród powiatów województwa lubelskiego, zaś w Polsce zajmuje 10. miejsce. I z każdym rokiem jest coraz lepiej. Tylko patrzeć jak powiat stanie się krainą miodem i mlekiem płynącą!

Prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego po raz kolejny przygotował ranking najzamożniejszych samorządów w Polsce. Opublikowała go gazeta „Wspólnota” w najnowszym numerze (15/2020). Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach rankingu bogactwa są: Warszawa (miasta wojewódzkie), Sopot (miasta na prawach powiatu), Polkowice (miasta powiatowe), człuchowski (powiaty), Krynica Morska (miasta inne) i Kleszczów (gminy wiejskie).

W rankingu zamożności za 2019 rok rewelacyjnie prezentuje się powiat włodawski. Został sklasyfikowany na 10. miejscu wśród wszystkich 314 powiatów ziemskich w Polsce…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 10.08.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.