Praktycznie i kulturalnie

Ruszyła przebudowa budynku remizo-świetlicy w Starym Załuczu. Za niemal 2 miliony złotych powstanie tam nowoczesny obiekt, w którym miejsce znajdzie się i na świetlicę, i na bibliotekę, a nawet dla turystów.

Budynek świetlicy i remizy strażackiej w Starym Załuczu został wybudowany w latach 70-tych XX wieku i był użytkowany przez około 50 lat przez mieszkańców i strażaków. Po latach eksploatacji nieruchomość została mocno nadgryziona przez ząb czasu. Dzięki staraniom władz gminy i GBP w Urszulinie budynek doczekał się generalnego remontu. – Na to zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach projektu „Zagospodarowanie budynków publicznych obszaru Powiatu Włodawskiego na potrzeby ochrony dziedzictwa kultury” – mówi wójt Tomasz Antoniuk.

– Naszym głównym celem jest teraz zapewnienie odpowiednich warunków do organizowania i uczestnictwa społeczności lokalnej w wydarzeniach kulturalnych, artystycznych i integracyjnych, które będą miały miejsce w tym budynku. Przebudowa dodatkowo pozwoli na znaczne podniesienie jakości świadczonych usług z zakresu turystyki i przełoży się na wzrost liczby turystów, co bezpośrednio wpłynie na rozwój gospodarczy gminy oraz na wzrost jakości życia mieszkańców – dodaje wójt.

W ramach wartego niemal 2 miliony projektu planowane są roboty z zakresu branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej. W przebudowywanym budynku zaprojektowano instalację ogrzewania podłogowego zasilaną z pompy ciepła. Budynek formą i detalem nawiązywać będzie do obecnych lokalnych tradycji budowlanych. Po zakończeniu inwestycji powstanie obiekt służący wydarzeniom kulturalnym i edukacyjnym, będzie miejscem spotkań, integracji mieszkańców, wypoczynku dzieci a także wdrażania usług okołoturystycznych dla osób odwiedzających teren gminy Urszulin.

Obecnie trwają roboty przygotowawcze i rozbiórkowe wewnątrz budynku. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here