Promowali zdrowy styl życia

(23 października) Na terenie MOSiR we Włodawie odbył się Dziecięcy Festyn Sportowo-rekreacyjny. Celem tej imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do aktywności ruchowej i intelektualnej oraz rozwijanie zainteresowań, umiejętności i uzdolnień dzieci.

To już kolejne tego typu wydarzenie w tym roku skierowane do najmłodszych. Festyn miał charakter sportowo-rekreacyjny i początkowo odbywał się na świeżym powietrzu. Jesienna pogoda zmusiła jednak organizatora do przeniesienia sportowej zabawy do hali sportowej. Zmiana otoczenia nie wpłynęła na przebieg imprezy. Przygotowane zostały stanowiska do układania puzzli, przeprowadzenia różnorodnych konkurencji, w których brały udział zarówno dzieci, jak i rodzice.

Były to: zabawa z balonikiem, piłka parzy, rzuty woreczkiem do celu, tańczące hula – hop, zabawa „szukamy domków”, wyścig w nartach, wyścig w spodniach. Zmagania sportowe zakończył tor przeszkód, który cieszył się największą popularnością. Każdy uczestnik zabawy otrzymał wiele nagród, a rodzice i organizatorzy żywiołowo dopingowali wszystkich zawodników.

– Była to miła jesienna sobota, pełna atrakcji, którą dzieci mogły spędzić na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Festyn okazał się wspaniałą formą czynnej rekreacji i integracji lokalnej społeczności – mówi Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor MOSIR-u. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here