Przekonaj się, że przedsiębiorczość niejedno ma imię

  18 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się konferencja dla młodzieży o przedsiębiorczości – Biznes Lubelskie z klasą.

  Konferencja skierowana jest do młodzieży, instytucji i organizacji zrzeszających młode osoby, instytucji otoczenia biznesu, przedstawicieli środowisk naukowych oraz jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa. Jej celem jest rozwijanie postaw biznesowych poprzez wsparcie i promocję przedsiębiorczości, budowanie świadomości na temat kompetencji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podejścia do innowacji i biznesu.

  Uczestnicy konferencji będą mogli przekonać się, że przedsiębiorczość niejedno ma imię, dowiedzieć się, jak samorząd pomaga w założeniu i prowadzeniu działalności, wysłuchać inspirujących wykładów osób, które często ponosiły wiele porażek, zanim odniosły sukces, a także poznać możliwości finansowania działalności gospodarczej. Gośćmi konferencji będą europoseł Krzysztof Hetman, przedstawiciele Spice Gears Team 5883, blogger, podróżnik i IT geek Karol Karczewski oraz Filip Chajzer, popularny prezenter i dziennikarz telewizyjny.

  Udział w konferencji jest bezpłatny. Grupy zorganizowane (szkoły) nie wymagają rejestracji. W tym wypadku organizatorzy proszą o zgłoszenia drogą e-mail: aleksandra.brzozowska@lubelskie.pl lub tel. +48 81 537 16 14.

  W programie

  Śniadanie z Biznes Lubelskie – pierwszym „startupem administracyjnym” w Polsce * Krzysztof Hetman, europoseł do Parlamentu Europejskiego: „Nie musisz być przedsiębiorcą, żeby być przedsiębiorczą osobą” * Spice Gears Team 5883: „Siła zespołu – światowy poziom młodzieżowej robotyki z Kraśnika” * Biłgoraj Business Class: „Siła pomysłu czy odwaga pomysłodawcy?” * Debata z zaproszonymi gośćmi na temat: „Biznes Lubelskie z Klasą i Lubelska Klasa Biznes” * Karol Karczewski, bloger, podróżnik i IT geek: „Dlaczego chcę być aktywny, dlaczego chcę być przedsiębiorczy?”