Przyjemne z pożytecznym

Powoli wraca normalność. Dzięki zluzowaniu obostrzeń uczniowie ze szkoły rolniczej w Korolówce-Osadzie (gm. Włodawa) wyjechali na praktyki zawodowe do Grecji. W dzień zdobywają nowe doświadczenia w winnicach, hotelach i gospodarstwach, popołudniami zwiedzają i odpoczywają nad lazurowym morzem.

W poniedziałek (24 maja) grupa 56 uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie kształcących się w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik agrobiznesu i technik żywienia i usług gastronomicznych rozpoczęła dwutygodniowe praktyki zagraniczne w Grecji. – Tym razem gości ich Riwiera Olimpijska i hotel Poseidon Palace w miejscowości Leptokarya – mówi Renata Holaczuk, dyrektor szkoły.

– Na pierwszych zajęciach przedstawiono ogólny plan pobytu w Helladzie oraz przypomniano przepisy BHP obowiązujące na poszczególnych stanowiskach pracy.

Młode wielbicielki sztuki gotowania oraz ich koleżanki i kolegów z kierunku Agrobiznes zaproszono do winnicy w Karini, żeby przedstawić cały proces hodowli winogron i produkcji wina, zaś równolegle młodzież zainteresowana mechanizacją i maszynami rolniczymi została zapoznana z rodzajami sprzętu wykorzystywanego w greckim rolnictwie. Po powrocie z winiarni nasze uczennice doskonaliły swoje umiejętności podczas obsługi gości w hotelowej restauracji serwującej lunch i przygotowującej przepyszną kolację – dodaje Holaczuk.

Wyjazd był możliwy dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here