Radny wypunktował bolączki

Radny miejski Mariusz Czuj złożył cztery pisemne interpelacje do burmistrza. Dotyczą one m.in. upamiętnienia cmentarza czy zadbania o drogi i chodniki, by nikt nóg i rąk na nich nie łamał z powodu śliskości.

28 grudnia radny opozycyjny Mariusz Czuj wystosował cztery interpelacje do burmistrza Włodawy. W pierwszej wyraził zaniepokojenie stanem dróg i chodników w mieście w czasie zimy. Jego zdaniem bezpieczeństwo zdrowia mieszkańców jest ważniejsze od kosztów utrzymania ciągów pieszych i dróg miejskich. W jego ocenie w ostatnim czasie odśnieżanie zostało zaniechane, na co dowodem jest wiele wypadków, w tym i urzędników ratusza.

W drugiej interpelacji radny apeluje o upamiętnienie dawnego cmentarza żydowskiego przy ul. Wiejskiej. Jego zdaniem „zagłada społeczności żydowskiej i brak na cmentarzach macew sprawiły, że przestały one istnieć w świadomości mieszkańców”.

Kolejna interpelacja dotyczy konieczności postawienia wiaty autobusowej przy al. Piłsudskiego 107 (naprzeciwko szpitala) oraz w innych miejscach przeznaczonych na komunikację miejską. Jego zdaniem brak osłony przed deszczem, śniegiem czy wiatrem źle świadczy o władzach miasta i ich trosce o los mieszkańców.

Ostatnie pytanie dotyczy potrzeby natychmiastowego wyburzenia ruiny po byłym sklepie PSS Społem przy al. Piłsudskiego 77. Radny pisze, że ten budynek od lat jest nieużytkowany, niszczeje i swoim wyglądem szpeci obraz miasta. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here