Relikwie świętego Jana Pawła II

Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego i Robert Szwed, przewodniczący rady miasta odwiedzili w Krakowie kardynała Mariana Jaworskiego, honorowego obywatela Rejowca Fabrycznego, bliskiego przyjaciela papieża-Polaka, a dziś świętego – Jana Pawła II. W darze dla rejowieckiej wspólnoty lokalnej ksiądz kardynał podarował relikwie św. Jana Pawła II.

– Jest to kropla krwi Świętego, a więc relikwie pierwszego stopnia, bo pochodzą bezpośrednio od ciała osoby świętej – podkreśla Robert Szwed. – Kardynał to postać niezwykła w polskim Kościele. W przeszłości oprócz posługi kapłańskiej i biskupiej oddawał się pracy naukowo-badawczej. Był profesorem wielu uczelni, rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

W 1991 roku papież Jan Paweł II mianował go arcybiskupem, metropolitą Archidiecezji Lwowskiej. W 2008 roku ze względu na wiek papież Benedykt XVI przyjął jego rezygnację z urzędu metropolity Lwowskiego.

Obecnie jest rezydentem Watykanu w Archidiecezji Krakowskiej. Wspiera wszelką aktywność osób świeckich w Kościele, której celem jest upamiętnianie we wszelakiej formie pontyfikatu Św. Jana Pawła II, któremu udzielił ostatniego namaszczenia chorych przed jego śmiercią.

– Chociaż nie był w Rejowcu Fabrycznym, bo wiek ogranicza jego możliwości przemieszczania się, to jest nam niezwykle przyjazny i jak powiada „modli się za naszą parafię, ma w swojej pamięci i niezwykłą życzliwość dla nas mieszkańców i oręduje za nami u swojego Świętego Przyjaciela”. Stąd z radością – jak powiedział – spełnił kierowane przez nas prośby o relikwie drogiego nam Świętego Jana Pawła II – mówi burmistrz Stanisław Bodys.

Kardynał jest także Członkiem Honorowym Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II, którego prezesem jest mieszkaniec Rejowca Fabrycznego, Ryszard Zawadowski. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here