Rozbudują szkołę

Wola Uhruska otrzymała pół miliona dofinansowania dla tzw. gmin popegeerowskich. Pieniądze będą przeznaczone na długo wyczekiwaną rozbudowę szkoły podstawowej w Macoszynie Dużym. Problem w tym, że od czasu składania dokumentacji do otrzymania dotacji wzrosły koszty materiałów i robocizny, więc inwestycja może być nieco okrojona.

Część rządowego wsparcia dla gmin popegeerowskich trafiła do Woli Uhruskiej. Wnioskowałą ona o 560 tys. zł, a otrzymała równe pół miliona. Pieniądze pójdą na rozbudowę prowadzonej przez stowarzyszenie „Edukator” szkoły podstawowej w Macoszynie Dużym. – Projekt tej inwestycji jest właśnie na ukończeniu – mówi wójt Jan Łukasik.

– Zakłada on wybudowanie dwóch sal lekcyjnych, w tym pracowni biologiczno-chemicznej oraz minisali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym. W sumie będzie to ok. 260 metrów kwadratowych nowej powierzchni. Inwestycję wyceniliśmy na ok. 900 tys. zł, jednak obawiamy się, że może to być mało, gdyż w ostatnim czasie mocno wzrosły koszty robocizny i materiałów budowlanych.

Zakładamy więc scenariusz obniżający koszty projektu. Liczymy też na owocną współpracę ze stowarzyszeniem „Edukator”, które zarządza szkołą. Mam nadzieję, że jeszcze przed końcem wakacji uda nam się rozpisać przetarg na to zadanie i dopiero wtedy, po napłynięciu ofert, będziemy wiedzieć, ile faktycznie ta inwestycja pochłonie środków. Zakończyć będziemy ją chcieli przed rokiem 2023 – dodaje wojt. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here