Rozstrzelali się na dobre

W 16. minucie meczu Szymon Zgarda nie wykorzystał rzutu karnego! Bramkarz Bartłomiej Banek obronił strzał zawodnika Motoru

Aż 12 goli zobaczyli kibice w dwóch meczach naszych trzecioligowych zespołów rozegranych w sobotę. Zadowoleni jednak mogli być tylko sympatycy świdnickiej Avii, bo ich pupile rozgromili Wiślan Jaśkowice 4:0. Motor niestety zaledwie zremisował na Arenie Lublin 4:4 z Unią Tarnów i spadł w tabeli rozgrywek na trzecie miejsce.

Avia wiosną spisuje się znakomicie. W trzech meczach wywalczyła komplet punktów zdobywając aż 12 goli! Dla porównania z tymi samymi zespołami: MKS Trzebinia, Sołą Oświęcim i Wiślanami jesienią zdobyła zaledwie dwa punkty, strzelając tylko trzy bramki.
W sobotę worek z golami rozwiązał się dopiero po przerwie, a sygnał do strzeleckiej kanonady dał niezawodny Wojciech Białek.
W meczu Motoru z Unią Tarnów kibice przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Motor prowadził już na Arenie Lublin z „Jaskółkami” 2:0, ale pozwolił w końcówce pierwszej części gościom doprowadzić do remisu. Wyrównującego gola lublinianie strzelili sobie sami! W doliczonym czasie Artur Gieraga niefortunnie przelobował swojego bramkarza.
W drugiej połowie Unia, w składzie z ośmioma młodzieżowcami, zdołała nawet objąć prowadzenie! Na szczęście motorowcy nie poddali się i dzięki bramce Pawła Kaczmarka uratowali punkt.
Motor wiosną wciąż zawodzi i jeśli w klubie nie nastąpi istne trzęsienie ziemi (być może nawet ze zmianą szkoleniowca) o awansie do II ligi będziemy musieli zapomnieć. MAG

Kibice Motoru tracą cierpliwość. Wygwizdali schodzących na przerwę piłkarzy, a w drugiej połowie kilkakrotnie skandowali „Co wy robicie?”

Motor Lublin – Unia Tarnów 4:4 (2:2)

Motor: Socha – Kasolik, Tadrowski, Gieraga, Tkaczuk (72 Szkatuła) – Zgarda (59 Majkowski), Tymosiak (70 Kamiński), Oziemczuk (59 Burkhardt), Kaczmarek, Dzięgielewski – Nowak (63 Kozban).
Bramki: 1:0 Gieraga 21, 2:0 Dzięgielewski 26, 2:1 Biały 36, 2:2 Gieraga 45+1 samob., 3:2 Tadrowski 63, 3:3 Sojda 75, 3:4 Socha 85 samob., 4:4 Kaczmarek 86. Żółte kartki: Burkhardt, Majkowski (M.) oraz Wierzchowiec, Węgrzyn, Hebda, Lubera, Zawrzykraj (U.). Sędziował: Tomasz Mroczek (KS Mielec). Widzów: 3118
Avia Świdnik – Wiślanie Jaśkowice 4:0 (0:0)
Avia: Piotrowski – Jarzynka, Drelich, Szymala (46 Kołodziej), Barański – Maluga (66 Nowak), Głaz, Czułowski (59 Orzędowski), Mroczek, Białek (77 Szpak) – Prędota (86 Wrzesiński).
Bramki 1:0 Białek 46, 2:0 Białek 73, 3:0 Szpak 79, 4:0 Mroczek 83. Żółte kartki: Jarzynka, Barański, Orzędowski (A.) oraz Galos, Krasuski (U.).
Czerwona kartka: 90. minuta Orzędowski – za drugą żółtą. Sędziował: Marek Śliwa (Kielce). Widzów: 600.