Ruszyło wsparcie dla rodzin popegeerowskich

Centrum Projektów Polska Cyfrowa sfinansuje uczniom zakup sprzętu komputerowego do nauki zdalnej. Warunek jest jeden: rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie wnioskodawcy musieli być zatrudnieni w jednym z PGR-ów. W powiecie włodawskim takie gospodarstwa działały w każdej gminie.

Pandemia COVID-19 wygenerowała wiele problemów. Jednym z nich jest nauka zdalna na terenach popegeerowskich, gdzie deficyt sprzętu komputerowego czy utrudnienia w dostępie do Internetu są zazwyczaj głębsze niż w miastach. To zaś negatywnie odbija się na realizacji obowiązków szkolnych przez dzieci z tych terenów.

Projekt „Granty PPGR” realizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń poprzez sfinansowanie zakupu sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej. O dofinansowanie mogą się starać wszyscy uczniowie, którzy do tej pory nie korzystali z innych podobnych programów.

Muszą jedynie zaświadczyć, że ich rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie pracowali w którymś z istniejących na terenie swojej gminy Państwowych Gospodarstw Rolnych. Na co można otrzymać wsparcie? M.in. na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem umożliwiających pracę zdalną, na ubezpieczenie zakupionego sprzętu czy na wykupienie abonamentu na dostarczanie Internetu.

Wnioski można składać do 5 listopada poprzez stronę www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr. Niektóre gminy, np. Hańsk czy Włodawa, oferują pomoc przy wypełnieniu i złożeniu wniosków. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here