Scalenia wchodzą w najważniejszą fazę

Powiat włodawski przechodzi do jednej z najważniejszych faz programu scaleń w gminie Stary Brus. Na wtorkowym spotkaniu z mieszkańcami przedstawiona zostanie dotychczasowa praca geodetów polegająca na szacowaniu działek, których łączna powierzchnia to niemal 1600 ha.

Programem scaleń objęte są trzy miejscowości: Stary Brus, Nowy Brus oraz Laski Bruskie. We wtorek (23 lutego) o godzinie 10 w świetlicy OSP w Starym Brusie odbędzie się zebranie z uczestnikami scalenia. – Wchodzimy w końcową fazę tzw. geodezyjnej części projektu – mówi Adam Panasiuk ze starostwa powiatowego we Włodawie. – Na podstawie klasyfikacji gruntów i zasad szacowania każda działka została oszacowana. Szacunki te zostaną przedłożone uczestnikom scalania.

Będą mieli oni dwa tygodnie na zapozananie się z dokumentacją i na ewentualne wnoszenie uwag. Następnie komisja rozpatrzy skargi, a potem rada uczestników scalenia podejmie uchwałę o przyjęciu szacunku. Po jego zatwierdzeniu geodeci przystąpią do zbierania życzeń od uczestników scalenia. Mogą to być wymiany, przesunięcia, transakcje kupna-sprzedaży, czyli wszystko to, co złoży się na ostateczny kształt wszystkich działek objętych scaleniem na tym terenie – dodaje Panasiuk.

Ze względu na obostrzenia obowiązujące z powodu pandemii koronawirusa, wtorkowe spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Jeśli frekwencja będzie wysoka, organizatorzy planują kolejne spotkanie, które odbędzie się tego samego dnia o 12. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here