Skromny przydział dla druhów-ochotników

Zaledwie po dwie maseczki ochronne, trzy sztuki gogli i kilka litrów płynu do dezynfekcji rąk dostały od Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie jednostki ochotniczych straży pożarnych z powiatu chełmskiego, włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, na wypadek, gdyby przyszło im interweniować w miejscach, gdzie jest zagrożenie koronawirusem. – Ktoś z nas zakpił sobie, biorąc pod uwagę ilość otrzymanego wsparcia – mówią druhowie jednej z OSP. – Dzielimy się tym, co mamy, a obowiązek wyposażenia OSP ciąży na wójcie gminy – odpowiadają chełmscy strażacy.

– Dostaliśmy dwie maseczki ochronne, jakich na co dzień używają lekarze, gogle i trochę płynu do dezynfekcji rąk, na wypadek, gdybyśmy wyjechali na akcję, gdzie może być zagrożenie koronawirusem – mówi strażak ochotnik jednej z OSP w powiecie chełmskim. – Tę pomoc dostarczyła nam Państwowa Straż Pożarna w Chełmie. Każde wsparcie jest ważne, ale myśleliśmy, że tych artykułów ochronnych będzie więcej. Sami zastanawiamy się, kto ma dostać maski, a kto gogle, skoro jest nas ponad czterdziestu i na ile nam one wystarczą…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 06.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.