Start tuż tuż

W nocy z 2 na 3 lutego w Lublinie odbędzie się Trzecia Dycha do Maratonu. Podobnie jak w ubiegłym roku start i metę biegu zaplanowano w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3. Już od dwóch tygodni w serwisie Pokochaj Bieganie w Lublinie można zgłosić się na imprezę.


W biegu uczestniczyć mogą osoby, które najpóźniej w dniu rozgrywania zawodów (tj. 2.02.2019) będą miały ukończone 16 lat. Zapisy na bieg prowadzone są poprzez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie (frslublin.pl). W celu zapisania się na bieg należy założyć indywidualne konto, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Uwaga! Osoby, które z góry zapisały się na wszystkie biegi Grand Prix Lublina 2018/19 mają zagwarantowany pakiet startowy na bieg Trzecia Dycha do Maratonu. Do 24 stycznia mogą edytować formularz zgłoszeniowy na ten bieg i uzupełnić dane zapisu takie jak klub, klasyfikacje dodatkowe czy spersonalizować swój numer startowy. Opłata startowa za udział w biegu w zależności od terminu wpłaty wynosi:

* do 30 stycznia (środa) do godziny 12:00 lub do wyczerpania limitu miejsc – 50 złotych

* 1-2 lutego 2019 r. (piątek-sobota) – 60 złotych (w tym terminie opłaty będą przyjmowane jedynie gotówką w biurze zawodów, pod warunkiem, że limit zgłoszeń nie zostanie wyczerpany w okresie zapisów internetowych).

Przed rokiem najszybszy był Andrzej Starżyński, który pokonał 10-kilometrową trasę ze startem i metą w Lubelskim Parku Naukowo-Technicznym przy ulicy Dobrzańskiego w 31 minut i 58 sekund. Najszybsza wśród kobiet (z czasem 38:33) była Iryna Mansyk. Ubiegłoroczny bieg cieszył się rekordowym zainteresowaniem.

Na linii mety zameldowało się aż 1500 biegaczy, 1151 mężczyzn i 349 kobiet. Czy w tym roku padnie rekord? Być może, bo na cztery tygodnie przed imprezą na liście startowej znajduje się już ponad 800 nazwisk.BAS