Strajk głodowy w więzieniu

W proteście przeciwko panującym w jednostce warunkom, zapowiedzianym w maju wyborom i braku rozrywek kilkudziesięciu kryminalistów odmówiło jedzenia śniadania. Służba więzienna naprędce ściągnęła posiłki.

– Kilkudziesięciu więźniów w ramach demonstracji niezadowolenia z powodu obostrzeń związanych z profilaktyką zakażeń koronawirusem nie przyjęło śniadania. Zażądali m.in. skrócenia wszystkich wyroków, dostępu do siłowni i rozdania do cel konsol do gier PlayStation – potwierdza informację o sobotnim buncie skazańców (11 kwietnia) ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Na tym nie koniec, bo dzięki lojalnym znajomym dwustronicowy manifest osadzonych pojawił się w Internecie. Jeszcze tego samego popołudnia w mediach społecznościowych udostępniło go kilkaset osób.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 14.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.