Stypendia dla najlepszych

Wojt gminy Wyryki wręczył w ubiegłym tygodniu najlepszym uczniom szkół podstawowych stypendia przyznane przez Radę Gminy. Prymusi otrzymali po 300 i 200 złotych.

Komisja Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych Rady Gminy Wyryki przyznała stypendia za osiągnięcia w nauce w I semestrze roku szkolnego 2020/2021 dla 14 uczniów szkół podstawowych w Kaplonosach i Wyrykach, ich wysokość to 300 zł dla uczniów klas VII – VIII oraz 200 zł dla uczniów klas IV – VI.

Wyróżnieni zostali: Adam Benabderrahmane, Miłosz Daciuk, Cezary Haraszczuk, Julia Łobacz, Patryk Pastuszuk, Roksana Prus, Michał Torbicz i Laura Wieczorek z klas młodszych oraz Lena Baran, Agata Czelej, Wiktor Haraszczuk, Weronika Rudkowska, Amelia Tokarska i Oliwia Torbicz z klas starszych. – Stypendia po każdym semestrze są przyznawane na wniosek szkół, wyróżnienia trafiły do uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75 – mówi wójt Wyryk, Mirosław Torbicz.

– Prymusami zostali Patryk Pastuszuk z klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaplonosach ze średnią ocen 5,45 i Lena Baran z klasy VIIa Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach ze średnią ocen 5,36. Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym, życząc jeszcze lepszych ocen na zakończenie roku szkolnego, a wszystkim uczniom naszych szkół, aby dzięki pilnej i wytrwałej nauce w czerwcu, na zakończenie roku szkolnego, znaleźli się w gronie nagrodzonych – dodaje Torbicz. (bm)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here