Sześć zgonów w tydzień

Sześć osób nie żyje, a 82 dowiedziało się, że choruje na Covid-19 – to bilans zaledwie z kilku ostatnich dni. Największe ognisko koronawirusa jest podobno w Urzędzie Miejskim, ale służby mają zakaz informowania o szczegółach. Milczy, choć pewnie z innych powodów, również burmistrz.

Jeszcze nie tak dawno władze miejskie chwaliły się, że jako jeden z ostatnich urzędów we Włodawie, ratusz jest wolny od koronawirusa. Dzisiaj sytuacja odwróciła się o 180 stopni i to burmistrz ma problemy z obsadą w swoich departamentach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Covid-19 wykryto u kilkunastu osób zatrudnianych przez ratusz.

Dokładnych danych nie znamy, bo i włodawski sanepid, i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie szczegółowych informacji o ogniskach nie udzielają. Statystyki są jednak zatrważające. Od soboty (23 stycznia) do piątku (29 stycznia) Covid-19 wykryto aż u 82 mieszkańców powiatu włodawskiego. W tym samym czasie na koronawirusa lub choroby współtowarzyszące zmarło aż 6 osób. To bardzo dużo.

Ilu pracowników ratusza przebywa obecnie na kwarantannie, doskonale wie burmistrz Wiesław Muszyński, ale tą wiedzą, bardzo istotną dla wielu mieszkańców miasta, dzielić się nie chce i jego telefon konsekwentnie milczy. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here