Szkolenia z ratowania życia

Od kilku dni w Zakładzie Karnym we Włodawie prowadzone są szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Skierowane są do funkcjonariuszy działu ochrony, a ich celem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa w jednostce.

– Z uwagi na ważność szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, jest ono nieodłącznym elementem doskonalenia kadry zakładu karnego – mówi por. Daniel Pręciuk z Zakładu Karnego we Włodawie. – Od pierwszego szkolenia tzw. wstępnego, funkcjonariusze Służby Więziennej zostają przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Szkolenia tego typu mają na celu pogłębienie wiedzy teoretycznej oraz przygotowanie do działania w sytuacjach, które zagroziły zdrowiu i życiu ludzi. Nierzadko nabyta wiedza przydaje się również poza murem zakładu.

Pamiętać należy, że po czterech minutach od momentu nagłego zatrzymania krążenia następują nieodwracalne zmiany w centralnym układzie nerwowym, więc podjęcie czynności ratujących życie powinno być sprawne i oparte o chociażby podstawową wiedzę. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowaną ratowniczkę medyczną szer. Natalię Poprawską. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here