Trybuny (nie)potrzebne?

Stalowe trybuny na boisku na osiedlu Słoneczne nie są wykorzystywane. Część mieszkańców zastanawia się, czy ta inwestycja była w ogóle potrzebna. – Została zgłoszona w ramach budżetu obywatelskiego, ludzie ją wybrali, naszym obowiązkiem było ją zrealizować – odpowiada Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma.

Zakup i montaż trybun na boisku na osiedlu Słoneczne kosztowały miasto 67 tys. zł. Całe zadanie zostało wykonane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.
– Potrzebę budowy trybun zgłosili mieszkańcy – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma. – W głosowaniu wygrał dojazd do parafii św. Rodziny na Słonecznym za 400 000 zł. Do wykorzystania było jeszcze 100 000 zł. Budowa chodnika na osiedlu Zachód, czy też drogi na ul. Synów Pułku były znacznie droższe. W tej kwocie natomiast mieścił się zakup i montaż trybun, oszacowany wstępnie na 80 000 zł. Na to zadanie głosowało 69 osób.
Część mieszkańców osiedla Słoneczne uważa jednak, że inwestycja była nietrafiona, bo mało kto z tych trybun korzysta. – Na tym boisku nie ma wielkich imprez, meczów i trybuny są tu zbędne – twierdzi jeden z naszych czytelników. – Miasto wyrzuciło pieniądze w błoto.
Roland Kurczewicz tłumaczy, że magistrat nie mógł odrzucić tej inwestycji. – Zgłosili ją mieszkańcy, została wybrana w głosowaniu i zgodnie z zapisami uchwały o budżecie obywatelskim naszym obowiązkiem była realizacja tego zadania. Gdybyśmy ją odrzucili według własnego uznania, budżet obywatelski nie miałby sensu – przekonuje.
Pełnomocnik prezydenta Chełma dodaje, że trybuny są przenośne i można je wykorzystać również na innych obiektach sportowych. – Docelowo są na boisku na Słonecznym, ale w razie potrzeby Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w każdej chwili może je przewieźć czy to na boisko przy Batorego, czy też inne miejsce.
Swoją drogą już niedługo rozpocznie się kolejny sezon piłkarski z udziałem juniorów, trampkarzy i młodzików. Na boisku na Słonecznym swoje mecze ligowe zamierzają rozgrywać młodzieżowe drużyny UKS Niedźwiadek Chełm. Rodzice zawodników w końcu będą mogli siedząc oglądać swoje pociechy w akcji. (ptr)