Trzeciej fali nadal brak

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Na początku pandemii powiat włodawski był długo „zieloną wyspą”. Jesienią przypadków koronawirusa było bardzo dużo. Dzisiaj, gdy mowa o trzeciej fali, znów brylujemy w statystykach.

W szczycie tzw. trzeciej fali koronawirusa powiat włodawski jest najbezpieczniejszym miejscem w województwie, jeśli chodzi o ilość zachorowań. Dziennie średnio notuje się ok. 10 przypadków z potwierdzonym Covid-19. Sytuacja napawa optymizmem, bo w szpitalu są wolne miejsca na oddziale kowidowym, większość zakładów pracy i instytucji pracuje normalnie, nowych ognisk brak, a te, które wykryto do tej pory, są już wygaszane.

– Rozmawiałem ze wszystkimi księżmi-dziekanami, z właścicielami największych zakładów pracy i uczulałem ich, by zachowywali daleko idące środki ostrożności – mówi Mariusz Januszko, szef włodawskiego sanepidu. – Mieszkańcy zapewne też zrozumieli, że nie można lekceważyć wirusa i dzięki temu wskaźnik zachorowalności w ostatnich dniach jest u nas najniższy w całym województwie. Pozwala to optymistycznie patrzeć w przyszłość, ale absolutnie nikogo nie zwalnia z przestrzegania dotychczasowych zasad bezpieczeństwa – dodaje Januszko.

Duży wpływ na zahamowanie pandemii w powiecie włodawskim ma też zapewne coraz większa liczba zaszczepionych mieszkańców. Szczepionki AstryZeneki przyjęły już służby mundurowe: połowa funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji i 21 strażaków z PSP we Włodawie. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here