Uderza kolejna koronafala

Na oddziale zakaźnym chełmskiego szpitala, który jest już zapchany zarażonymi koronawirusem, zmarła pacjentka. Nie udało się również uratować 22-letniego mężczyzny z gminy Siedliszcze. Wirusa łapią pracownicy szpitala na kilku oddziałach. Dyrekcja rozważa zamknięcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. A to dopiero początek fali zakażeń, która nas czeka – twierdzą lekarze i sanepid.


Oddział zakaźny zapełnił się chorymi. Zajętych jest 39 miejsc i według dyrekcji to maksimum możliwości oddziału. Dlatego potrzebne były roszady i przenoszenie pacjentów z oddziału uzależnień od alkoholu na miejsce oddziału III wewnętrznego. Dla pracowników i pacjentów to duża rewolucja. Zwłaszcza tych z pediatrii. Bo to po sąsiedzku z nimi ulokowano pacjentów z uzależnieniami.

– Do pawilonu, w miejsce oddziału uzależnień, przenosimy pulmunologię, która będzie przyjmować także pacjentów z dodatnim wynikiem na obecność koronawirusa – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. medycznych w chełmskim szpitalu. – Dzięki temu zyskamy dodatkowe 24 miejsca.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 05.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here