Urszulin wygrał „Bitwę o wozy”

Strażacy-ochotnicy z Urszulina nie posiadają się z radości. Wkrótce dostaną nowiutki wóz bojowy. I to bez żadnego wkładu finansowego! To nagroda dla mieszkańców gminy za rekordowo wysoką frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Nowoczesne samochody bojowe dla samorządów z największą frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich ufundowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W tym gronie znalazła się gmina Urszulin, gdzie do urn poszło 72,54% uprawnionych do głosowania.

W tej poleskiej gminie zdecydowanie wygrał kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda, którego poparło niemal 71% wyborców. Tak wysokie poparcie nie wzięło się znikąd. Obecny prezydent w tej kampanii gościł w Urszulinie aż dwukrotnie: spotykał się z paniami z kół gospodyń, a potem gościł w Poleskim Parku Narodowym.

Działaczy PiS dziwi, że zasługi za pozyskanie sprzętu strażackiego przypisują sobie osoby, które nie miały z tym nic wspólnego. – Ja wiem, że sukces ma wielu ojców, ale bez przesady – mówi Kamila Grzywaczewska, radna gminy Urszulin, która była kołem napędowym kampanii Dudy w swojej gminie. – Gdyby nie wizyty pana prezydenta, poparcie – a z pewnością frekwencja – byłyby mniejsze i z wozu strażackiego cieszyliby się w innej gminie – dodaje radna. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here