W czerwcu ruszą prace w Kosyniu

(10 maja) Do końca listopada będzie przebudowany prawie 4-kilometrowy odcinek drogi powiatowej w Kosyniu (gm. Wola Uhruska). Właśnie starosta włodawski Andrzej Romańczuk w obecności m.in. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Marcina Łopackiego podpisał z wykonawcą – przedstawicielem Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lubartowa umowę opiewającą na 5 mln 90 tys. zł. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się na początku czerwca.

Przetarg na remont tej drogi wygrała firma z Lubartowa, która najniżej wyceniła wykonanie tej pracy – na nieco ponad 5 mln zł. Był to już drugi przetarg, bowiem pierwszy zakończył się unieważnieniem z powodu cen przewyższających możliwości finansowe samorządu.

Długość przebudowanej drogi to 3610 m. W ofercie założono, że prace nie będą trwały dłużej niż pół roku, zaś okres gwarancji wyniesie 60 miesięcy

Prace powinny się rozpocząć, jak zapewnia wykonawca, na początku czerwca. Na odcinku 3,6 km tej fatalnej drogi zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna. Zostanie też przebudowane skrzyżowanie z drogą gminną, wykonane pobocza oraz wybudowany chodnik. Droga zostanie wyposażona w oznakowanie pionowe i poziome.

Przebudowa drogi zostanie sfinansowana przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (2 mln 302 tys. zł), oraz przez powiat włodawski (1 mln 394 tys. zł) i gminę Wola Uhruska (1 mln 394 tys. zł). (pk)t

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here