Wbił się pod ciężarówkę

O wielkim szczęściu może mówić starszy wiekiem kierowca Passata, który zasnął za kierownicą i na zakręcie wjechał w ciężarówkę. Skończyło się na niegroźnych obrażeniach i rozbitym samochodzie.

W czwartek (1 lipca) tuż przed godziną 14 doszło do poważnie wyglądającej kolizji na drodze wojewódzkiej numer 816 w miejscowości Hanna. – Z ustaleń policjantów wynika, że 73-letni kierujący Volkswagenem Passatem nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadące z naprzeciwka ciężarowe Renault, którym kierował 26-latek z gminy Biała Podlaska – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– 73-latek został zabrany do szpitala, na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że mężczyzna zasnął za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało, że obydwaj kierujący byli trzeźwi. Apelujemy, zwłaszcza teraz w czasie wakacji, kiedy częściej wybieramy się w dłuższe podróże, aby odpowiednio przygotowywać się do każdego wyjazdu.

Oprócz zadbania o sprawne auto, nie należy zapominać o odpoczynku przed podróżą. Kiedy w czasie jazdy poczujemy nagłe zmęczenie, najlepiej wtedy zatrzymać samochód, wyjść na zewnątrz i zaczerpnąć świeżego powietrza, napić się kawy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, dlatego przypominamy o odpowiedzialności za kierownicą. (bm, fot PSP Hanna, KPP Włodawa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here