Wicewojewoda w więzieniu

We wtorek (27 kwietnia) wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik wizytował Zakład Karny we Włodawie. Towarzyszył mu płk Dariusz Bernat – dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Lublinie. Oglądali powstający właśnie nowy blok dla osadzonych.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z kierownictwem Zakładu Karnego we Włodawie, podczas którego przedstawiono problematykę, którą zajmują się na co dzień w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. – Następnie wizytujący udali się do powstającego nowego budynku zakwaterowania osadzonych, gdzie przez ppłk. Jacka Sankowskiego – dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie zostali zapoznani z aktualnym stanem prac budowlanych w miejscu ważnej inwestycji dla włodawskiej jednostki – opowiada por. Daniel Pręciuk z ZK we Włodawie.

– W trakcie wizyty wicewojewody, płk. Dariuszowi Bernatowi oraz ppłk. Jackowi Sankowskiemu towarzyszyli również jego zastępcy: mjr Dariusz Kossyk i mjr Mariusz Sokół. Zebrani udali się następnie na teren hali produkcyjnej, gdzie wicewojewoda zapoznał się ze specyfiką prac wykonywanych przez osadzonych zatrudnionych w hali produkcyjnej na rzecz kontrahenta zewnętrznego.

Bolesław Gzik podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Zakładu Karnego we Włodawie za pełnioną służbę i pracę oraz wyraził słowa uznania za ich wkład w rozwój jednostki – dodaje Pręciuk. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here