Wielki sukces muzealników

(5 października) Na IX Lubelskiej Gali Turystyki ogłoszono wyniki konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2018 organizowany przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Zwycięzcą zostało włodawskie muzeum! – To docenienie naszej wytężonej pracy i powód dla nas do dumy, że wśród tak wielu wyśmienitych konkurentów udało nam się zwyciężyć – mówi Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie.

Produkt Turystyczny to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez kapitułę konkursu nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Stanowi gwarancję wysokiej jakości i przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

– To jest naprawdę wielka rzecz – mówi starosta, Andrzej Romańczuk. – Jednak ta prestiżowa nagroda nie przyszła łatwo – to efekt ciężkiej pracy całego niedużego zespołu pracowników naszego muzeum. Wiem doskonale, jak trudno wypromować taki unikatowy w skali światowej obiekt, jakim jest nasz Zespół Synagogalny, mając tak mały budżet. Tym bardziej należą się im wielkie gratulacje i wyrazy szacunku.

Kapituła przyznała pierwsze miejsce włodawskiemu muzeum za całokształt działań promocyjno-turystycznych. Nie tylko za Festiwal Trzech Kultur, ale za unikatowe wystawy oraz szeroką całoroczną działalność kulturalną, w tym liczne imprezy i wydarzenia.

A tak wygląda klasyfikacja całego konkursu: I miejsce – Muzeum Zespół Synagogalny we Włodawie, II – Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, III – Hotel Zamek Janów Podlaski, nagroda internautów – Lato z Pasją w Zamościu. Wyróżnienia: Święto Wina na Zamku w Janowcu, Muzeum Fortyfikacji i Broni ARSENAŁ w Zamościu, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Józefów na Roztoczu – gmina przyjazna rowerzystom, Rekonstrukcja bitew pod Tomaszowem Lubelskim. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali rekomendację LROT do etapu ogólnopolskiego konkursu o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. (p)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here