Wójt zdrowy, urząd otwarty

Badania pracowników Urzędu Gminy w Białopolu na obecność koronawirusa dały wynik ujemny. Od poniedziałku urząd wznawia pracę. – Dziękuję wszystkim, którzy cierpliwie znosili niedogodności i urzędnikom marszałka i wojewody, którzy przyszli nam z pomocą – mówi Henryk Maruszewski, wójt Białopola.

Po tym jak u kierowcy urzędu potwierdzono koronawirusa ponad 30 pracowników urzędu gminy trafiło na kwarantannę. Od wszystkich pobrano wymazy do badań. Wójt odizolował się w domu w Buśnie. W sobotę, 28 marca, przyszły pierwsze wyniki. Na szczęście negatywne. Wirusa nie potwierdzono u żadnego z pracowników urzędu. Do minionego piątku nie był znany jeszcze wynik jednej osoby (badanie powtarzano), ale wszyscy liczą, że także jest zdrowa.

– Po dwutygodniowej kwarantannie od poniedziałku, 6 kwietnia, wracamy do pracy – mówi Henryk Maruszewski, wójt Białopola.

Wójt chciał podziękować urzędnikom marszałka województwa lubelskiego i wojewodzie. – Zrozumieli nasze trudne położenie i pozwolili w późniejszym terminie rozliczyć jeden z unijnych projektów, który realizujemy – mówi wójt. – A pan wojewoda szybko zareagował na naszą prośbę i wysłał służby, które poddały dezynfekcji budynki kościoła, szkoły, urzędu gminy. (bf)