Wolontariusze poszukiwani

Trwają poszukiwania wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W powiecie włodawskim już po raz siódmy z rzędu swoją drużynę kompletuje liderka rejonu Elżbieta Bartosiak. W ubiegłym roku ze względu na pandemię pomoc otrzymało 10 rodzin, w poprzednich latach taką pomoc otrzymywało średnio około 30 rodzin z terenu powiatu.

– Każdy, kto chce pomagać potrzebującym oraz jest pełnoletni lub ma ukończone 16 lat i zgodę rodzica/opiekuna, może się zgłosić na ogólnopolskiej stronie www.superw.pl wybierając miejsce jako działania rejon czyli powiat włodawski – mówi E. Bartosik. – Następnie z kandydatem skontaktuje się lider rejonu w celu umówienia się na spotkanie informacyjne. Kolejnym etapem jest szkolenie on-line, na którym wolontariusze zostają przygotowani do pracy z rodzinami lub osobami potrzebującymi.

Po podpisaniu umowy wolontariusze odwiedzą potrzebujące rodziny. Opisy zakwalifikowanych do pomocy rodzin poznamy dopiero w połowie listopada i wówczas każdy będzie mógł wybrać rodzinę/osobę, której chce przygotować pomoc.

Paczki trafią do potrzebujących podczas tzw. Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki, który w tym roku odbędzie się w dniach 10-12 grudnia.

– Z ubiegłego roku we włodawskiej drużynie Szlachetnej Paczki pozostało ośmiu wolontariuszy – mówi liderka. – Potrzebne jest co najmniej drugie tyle, by móc odwiedzić rodziny w całym powiecie.

Rejestracja wolontariuszy trwa do 15 października, w tym okresie można też zgłaszać rodziny lub osoby potrzebujące wsparcia z powiatu włodawskiego.

Dodatkowych informacji udziela lider rejonu – tel. 782 266 768.

(pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here