Wpadli na gorącym uczynku

Dwóch zatrzymanych przemytników i warty 70 tys. towar to efekt akcji pograniczników z Włodawy. Funkcjonariusze NOSG śledzili dwóch przestępców, którzy zapakowany w paczki towar ukryli na terenie przygranicznego gospodarstwa.

Do zdarzenia doszło w drugiej połowie maja. – Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki we Włodawie, prowadząc obserwację granicy państwowej, dostrzegli dwie osoby poruszające się w pobliżu rzeki granicznej Bug – mówi por. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. – Wysłany na miejsce patrol ujawnił i zabezpieczył w zabudowaniach położonych blisko granicy państwowej wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości prawie 90 tys. szt., zostały przemycone z Ukrainy do Polski,przez graniczny Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju. W toku podjętych działań, na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn. To obywatele Polski w wieku 44 i 22 lat, którzy jak się okazało, mieli odebrać i wywieźć przemycone wcześniej papierosy.

Wartość towaru oszacowano wstępnie na kwotę blisko 67 tys. zł. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 4 mln zł. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here