Wpłacił i stracił

– Święta coraz bliżej, a wraz z nimi przygotowywanie prezentów i wzmożona aktywność zakupowa w Internecie – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Okoliczności te starają się wykorzystać przestępcy, którzy będą próbowali skusić nas na tańsze zakupy lub używając manipulacji, pozyskają od nas dane poufne, przy użyciu których dokonają transakcji w naszym imieniu. Ich ofiarą padł ostatnio mieszkaniec gminy Hańsk, który zainteresował się ofertą sprzedaży konsoli do gier na jednym z portali ogłoszeniowych. Po ustaleniu szczegółów ze sprzedającym wpłacił za sprzęt 800 złotych. Niestety po tym kontakt się urwał.

Zamawiający nie otrzymał ani konsoli, ani zwrotu pieniędzy. Apelujemy zwłaszcza teraz, w okresie przedświątecznym, o zachowanie wzmożonej ostrożności i stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Za każdym razem sprawdzajmy komentarze dotyczące sprzedającego i zwracajmy uwagę na te negatywne, przekazujmy tylko te dane, które są niezbędne do przeprowadzenia płatności i uważnie czytajmy wiadomości otrzymywane z banku. Absolutnie nie wchodźmy w linki przesyłane w niespodziewanych wiadomościach e-mail lub sms-ach. Warto też skorzystać z opcji płatności za pobraniem oraz usługi sprawdzenia zawartości przesyłki – wylicza Tadyniewicz. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here