Wprowadzają kierowców w błąd

Znak drogowy informujący o ślepej ulicy ustawiony przy ul. Tokarzewskiego wprowadza kierowców w błąd. Bo za nim można jeszcze wjechać w ul. Odrodzenia lub też skręcić w prawo i drogą osiedlową wyjechać na ul. Graniczną. Drogowcy zapewniają, że przeniosą znak.

Na ulicach Chmielnej i części Sobieskiego od kilku tygodni trwa remont. Potrwa on jeszcze przynajmniej do końca października. Żeby ominąć remontowany odcinek, jadąc ulicą Tokarzewskiego w kierunku centrum, trzeba skręcić w Odrodzenia, następnie w Sienkiewicza i dojechać do Okrzei. Na Tokarzewskiego pojawił się znak informujący o ślepej ulicy, ale jeszcze przed skrzyżowaniem z ul. Odrodzenia.
– Znak wprowadza kierowców w błąd – uważa jeden z naszych Czytelników. – Miejscowi wiedzą, że mogą do Odrodzenia przejechać, ale ktoś, kto nie zna Krasnegostawu, może mieć problem. Znak powinien zostać ustawiony dopiero za skrętem w Odrodzenia.
Uwagi naszego Czytelnika przekazaliśmy Krzysztofowi Komszczyńskiemu, zastępcy dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie.
– Znak informujący o ślepej ulicy został ustawiony w tym miejscu na czas remontu. Z ulicy Tokarzewskiego korzystają głównie mieszkańcy okolicznych domów, którzy wiedzą, że mogą przejechać ulicą Odrodzenia, ale zajmiemy się sprawą i przestawimy go – zapewnia. (w)