Wracają imprezy i festyny

Powoli wraca normalność, a wraz z nią niektóre letnie imprezy plenerowe. Wprawdzie nie będzie takich klasyków jak Dni Włodawy, Poleskie Lato z Folklorem czy Dni Dobrosąsiedztwa, ale i tak wakacyjne weekendy będzie można spędzić na festynach, koncertach i innych wydarzeniach kulturalnych.

Rząd znosi obostrzenia pandemiczne, ludzie się szczepią, zakażeń jest coraz mniej. Społeczeństwo jest spragnione towarzystwa, dobrej zabawy i rozrywki. Dlatego część samorządów powiatu włodawskiego wraca do organizacji swoich topowych imprez. 16 lipca zaczynają się obchody dwóch gminnych świąt: w Hańsku odbędzie się Dzień Pszczelarza, a w Wyrykach Jarmark Leśny.

Także w lipcu we włodawskiej muszli odbędzie się kolejna edycja Zewu Natury, festiwalu, który ściąga do miasta wielbicieli wszelkich sztuk naturalnych. Pod koniec sierpnia, choć w okrojonej formie, zaplanowano dożynki powiatowe, których gospodarzem będzie Hanna, a we wrześniu Włodawa rozbrzmi Festiwalem Trzech Kultur. Ze względu na wielkie zainteresowanie i sukces organizacyjny ostatniej imprezy WDK rozważa w sierpniu organizację kolejnej odsłony Wrak Race.

– W końcu wracamy do normalności – mówi Łukasz Zdolski, dyrektor WDK-u. – Wakacje zaczynamy od koncertu w ramach cyklu FolkoStacja. Już drugiego lipca zapraszamy na koncert Lewartowicz Quartet. Zaplanowane mamy dwa spotkania teatralne przy współpracy z Lubelskim Centrum Kultury, mamy oczywiście Zew Natury i wspomnianą serię koncertów FolkoStacji, zapraszamy do kina i na zajęcia stacjonarne.

O kolejnych planowanych imprezach będziemy oczywiście informować na bieżąco. Przepisy i brak czasu sprawiły, że w tym roku nie będzie na pewno Dni Włodawy, Poleskiego Lata z Folklorem ani Dni Dobrosąsiedztwa. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here