Wrócili z wyprawy, zapraszają na kolejną

Stowarzyszenie WeRwA w dniach 8-12 maja zorganizowało pięciodniową wycieczkę na bliską, aczkolwiek mało znaną Białoruś. Zainteresowanie wyprawą przerosło oczekiwania organizatorów, dlatego już w sierpniu szykuje się kolejny wyjazd.

Turyści byli m.in. w Mińsku, Brześciu, Grodnie, Nowogródku, Różanie, Zaosiu i Baranowiczach. Zwiedzili zamki w Mirze i Nieświeżu, byli w miejscach, gdzie urodzili się Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz, Czesław Niemen i Eliza Orzeszkowa. Odważni weszli nawet do krystalicznie czystego jeziora Świteź. Wszyscy wzięli zaś udział w głównej uroczystości z okazji Dnia Zwycięstwa w Mińsku (przebywali bardzo blisko prezydenta Aleksandra Łukaszenki). Jednym zdaniem, Białoruś zachwyciła chełmian. Zainteresowanie wyjazdem było ogromne (lista uczestników została zamknięta już na początku marca), co skłoniło organizatorów do przygotowania kolejnej wycieczki w tamte rejony w dniach 11-15 sierpnia. Szczegóły i zapisy już wkrótce.

A tymczasem…

Z kolei w dniach 14-18 czerwca odbędzie się organizowana przez stowarzyszenie WeRwA wyprawa „Szlakiem kresowych twierdz”, inaczej zwana „Śladami bohaterów sienkiewiczowskiej Trylogii”. W drodze na Podole i z powrotem uczestnicy zwiedzą wiele ciekawych miejsc zachodniej i południowej Ukrainy (m.in. Chocim, Kamieniec Podolski, Zbaraż, Podhorce, Buczacz, Jazłowiec, Poczajów, Krzemieniec, Wiśniowiec i Skała Podolska). Wracając z Podola turyści przejadą przez Bukowinę, Pokucie i Huculszczyznę oraz odwiedzą m.in. Czerniowce, Wierchowynę, Worochtę, Stanisławów, Halicz oraz najważniejszy kurort Karpackiego Parku Narodowego, czyli Jaremczę. Będzie oczywiście niezapomniany rejs po Dniestrze, spacer po Lwowie i ulubione przez wszystkich zakupy.

Liczba miejsc jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat. Cena wycieczki to 930 zł (w tym transport, noclegi w dobrych hotelach, pełne wyżywienie – śniadania, obiady i kolacje, wstęp do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota i ubezpieczenie). Zapisy i wpłaty przyjmuje sklep „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie w godz. 10-17. Wpłat można także dokonywać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, kontaktowy nr telefonu, datę urodzenia oraz informację, czy dana osoba nie choruje na tzw. choroby przewlekłe (wymogi do zawarcia ubezpieczenia).

Przypominamy, że do wyjazdu na Ukrainę niezbędny jest paszport. Więcej informacji na Facebooku („Chełmski Klub Podróżników” lub „Stowarzyszenie WeRwA”) lub numerem telefonu – 502 342 117. (opr. pc)