(W)schody Powiatu Włodawskiego po raz piąty

Po przerwie spowodowanej pandemią odbędzie się (prawdopodobnie 17 lutego 2023 r.) wielka gala, podczas której wręczane będą honorowe tytuły „(W)schody Powiatu Włodawskiego”. Przyznane zostaną one osobie, instytucji oraz firmie, które w ubiegłym roku wniosły największy wkład w promocję i rozwój powiatu. Statuetki będą czekały na zwycięzców.

Wśród dotychczasowych laureatów byli: w kategorii osoba: prof. Stanisław Baj, Mirosław Trociuk, Agnieszka Smolińska i Jan Pawłowski, w kategorii instytucja: Poleski Park Narodowy, Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi, Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie, Centrum Religijno-Zabytkowe w Hannie i w kategorii firma: Huta Szkła w Dubecznie, Handbud z Włodawy, Hotel Drob w Urszulinie, Energetyk z Włodawy.

– Niestety ostatnie czasy były bardzo niedobre dla tego typu wydarzeń. Jestem jednak przekonany, że czas najwyższy wrócić do dobrej tradycji organizacji gali Wschodów. Powiat włodawski ciągle bowiem boryka się z niedocenianiem wielu ludzi czy firm, które naprawdę bardzo mocno promują naszą nadbużańską ziemię – mówi pomysłodawca, starosta Andrzej Romańczuk. – Akcja ta ma przede wszystkim na uwadze tych, którym powiat włodawski zawdzięcza bardzo wiele. Chcemy ich tym już prestiżowym tytułem – docenić. Poprzednie gale były bardzo wysoko ocenione przez wszystkich uczestników i nawet stały się wzorem dla tego typu innych organizatorów wydarzeń.

Honorowy tytuł był przed pandemią przyznawany corocznie w pierwszym półroczu za rok ubiegły. Laureaci otrzymują statuetki.

Wnioski można będzie składać w sekretariacie starostwa lub drogą mailową (starostwo@powiat.wlodawa.pl) od 6 grudnia 2022 do 31 stycznia 2023 r. (decyduje data wpłynięcia wniosku). Prawo zgłaszania kandydatur do tytułu „(W)schody Powiatu Włodawskiego” mają jednostki samorządów terytorialnych (również rady gmin i miasta), a także organizacje i instytucje społeczno-kulturalne i gospodarcze.

Gala planowana jest wstępnie na 17 lutego, jak zwykle w hotelu Drob w Urszulinie.

Organizatorzy mają nadzieję, że tym razem żaden kataklizm typu covid, stan wyjątkowy czy wojna nie zaburzy przygotowań do gali.

Szczegóły niebawem na stronie www.powiatwlodawski.pl. (pk)