Wschody Powiatu Włodawskiego po raz piąty

Tym razem z powodu pandemii dopiero po wakacjach odbędzie się wielka gala, podczas której wręczane będą honorowe tytuły „(W)schody Powiatu Włodawskiego”. Przyznane zostaną one osobie, instytucji oraz firmie, które w ubiegłym roku wniosły największy wkład w promocję i rozwój powiatu. Statuetki już czekają na zwycięzców.

Wśród dotychczasowych laureatów byli: w kategorii osoba: prof. Stanisław Baj, Mirosław Trociuk, Agnieszka Smolińska i Jan Pawłowski, w kategorii instytucja: Poleski Park Narodowy, Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi, Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie, Centrum Religijno-Zabytkowe w Hannie i w kategorii firma: Huta Szkła w Dubecznie, Handbud z Włodawy, Hotel Drob w Urszulinie, Energetyk z Włodawy.

– Powiat włodawski od lat boryka się z niedocenianiem wielu ludzi czy firm, które promują naszą nadbużańską ziemię – mówi pomysłodawca, starosta Andrzej Romańczuk. – Akcja ta ma przede wszystkim na uwadze tych, którym powiat włodawski zawdzięcza bardzo wiele. Chcemy ich tym tytułem docenić.

Honorowy tytuł jest przyznawany corocznie za rok ubiegły. Laureaci zawsze otrzymują unikatowe statuetki.

Wnioski można było składać w sekretariacie starostwa lub drogą mailową (starostwo@powiat.wlodawa.pl) do 31 lipca br. (decyduje data wpłynięcia wniosku). Prawo zgłaszania kandydatur do tytułu „(W)schody Powiatu Włodawskiego” mają jednostki samorządów terytorialnych (również rady gmin i miasta), a także organizacje i instytucje społeczno-kulturalne i gospodarcze.

Szczegóły – www.powiatwlodawski.pl pk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here