Mieszkańcy gminy Urszulin wybrali nowego radnego. W niedzielnych wyborach uzupełniających zdecydowane zwycięstwo odniósł Sylwester Adam Proniuk, który w 2024 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego powiatowego.
Wybory uzupełniające były konieczne po rezygnacji z mandatu przez radnego i wiceprzewodniczącego rady, Szymona Osieleńca. Jego odejście miało związek ze zmianami zawodowymi. Objął on stanowisko kierownika działu promocji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i przeprowadził się do Lublina, co uniemożliwiło mu dalsze pełnienie funkcji. O mandat walczyło dwoje kandydatów. Sylwester Proniuk, kojarzony ze środowiskiem Prawo i Sprawiedliwość, startował z własnego komitetu wyborczego. 53 głosy dały mu mandat radnego w okręgu obejmującym miejscowości Łomnica, Jamniki i Wola Wereszczyńska. Jego kontrkandydatka, Bożena Szuba, uzyskała poparcie 25 wyborców. – Z całego serca dziękuję za każdy głos oddany na moją kandydaturę w ostatnich wyborach. Wasze zaufanie to dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie do wytężonej pracy. Obiecuję, że nie zmarnuję tego kredytu zaufania i będę godnie reprezentować nasze interesy – napisał Proniuk w swoich mediach społecznościowych po ogłoszeniu wyników. (bm, Fot. FB Sylwester Proniuk)






























