Za zakrętem stali, prawko mu zabrali…

Kierowcy z ciężką nogą już nie tylko muszą mieć się na baczności w obszarze zabudowanym. Od kiedy w marcu br. wprowadzono przepis o utracie prawa jazdy na trzy miesiące również za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poza obszarem zabudowanym nie ma dnia, by nasza drogówka nie zatrzymała takiego delikwenta.

Kolejny kierujący, który  pożegnał się z prawkiem został zatrzymany przez policjantów w minioną środę w miejscowości Luta na drodze wojewódzkiej nr 812 Chełm – Włodawa. 46-letni mieszkaniec powiatu bialskiego kierujący Renault pędził z prędkością 142 km/h, kiedy powinien poruszać się z prędkością do 90 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy na 3 miesiące został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i dostał 13 punktów karnych.

– Od 3 marca br. obowiązują nowe przepisy dotyczące przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h. Zgodnie ze znowelizowanym prawem kierowcy tracą prawo jazdy nie tylko w terenie zabudowanym, ale również poza nimi, na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych  – przypomina asp. Daniela Giza-Pyrzyna z KPP we Włodawie.

Kierującym poza obszarem zabudowanym wydaje się, że drogówka na takich odcinkach nie kontroluje prędkości. Są w błędzie. Wręcz przeciwnie od marca pomiarów prędkości poza obszarem zabudowanym jest coraz więcej. (bm)