Zabójczy Brak Tlenu

Finaliści I Halowego Pucharu 40 -lecia powstania Solidarności – zwycięzcy Brak Tlenu (z lewej) i ekipa Spartana

Ekipa Brak Tlenu wygrała I Halowy Puchar 40-lecia powstania Solidarności, organizowany w Lublinie przez Ognisko TKKF Omega. W finale zwycięzcy pokonali 3:2 Spartana. Trzecie miejsce zajęła Alfa Felin, po wygranej w decydującym spotkaniu z AleTaxi 4:3.

O I Halowy Puchar 40 -lecia powstania Solidarności walczyło osiem zespołów, uczestniczących na co dzień w XXVII Mistrzostwach Lublina. Niespodzianki nie było. Wygrała ekipa Brak Tlenu, która obecnie przewodzi mistrzowskim rozgrywkom, pokonując po zaciętym meczu Spartana. Wcześniej, w drodze do finału, drużyna mocno zaawansowana wiekiem (stąd nazwa Brak Tlenu) ograła 6:2 Omegę i 6:1 Alfę. – To był pierwszy z 40. turniejów na 40. rocznicę powstania Solidarności – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator zawodów.

– Tymi turniejami będziemy przypominać najważniejsze wydarzenia w najnowszej historii Polski, Europy i świata. Gdyby nie Solidarność, nie byłoby dziś wolnej Polski, nie zostałby zburzony mur berliński, nie rozpadłby się ZSRR. A wszystko zaczęło się tutaj, na Lubelszczyźnie. Przed gdańskim Sierpniem był Lubelski Lipiec’80 – przypomina Zbigniew Furman i zaprasza zespoły do udziału w kolejnych turniejach z okazji 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność.”

1/4 finału

Spiżarnia – Spartan 0:3 * Alfa Felin – Prusaki 0:0 (k. 2:0) * AleTaxi – Osada 3:3 (k. 2:0) * Omega – Brak Tlenu 2:6

1/2 finału

Spartan – AleTaxi 4:2 * Brak Tlenu – Alfa 6:1

o 1. miejsce

Brak Tlenu – Spartan 3:2. Bramki: Radosław Kiełbowicz, Paweł Osoba i Tomasz Dejneka – Marek Szczerbik 2.

o 3. miejsce

Alfa Felin – AleTaxi 4:3. Bramki: Władysław Polisiuk (Ukraina, Kijów) 3, Wiktor Skrzypa – Marcin Orłowski 2 i Mateusz Siedlecki.