Zawody pływackie o Puchar Dyrektora MOSiR we Włodawie

(27 i 29 października) Tegoroczne jesienne zawody pływackie dla dzieci i młodzieży o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie zostały rozłożone na dwa etapy i zgromadziły ponad stu uczniów szkół podstawowych i średnich.

Pierwszego dnia ponad 60 młodych zawodniczek i zawodników w wieku od 7 do 14 lat rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych na dystansach 25 i 50 metrów, w stylach grzbietowym, klasycznym i dowolnym. W zawodach uczestniczyły dzieci i młodzież zgłoszone przez szkółki pływackie działające na terenie Włodawy oraz uczniowie zgłoszeni ze szkół podstawowych w Sławatyczach, Wyrykach, Kaplonosach i Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. W klasyfikacji drużynowej największy puchar trafił do szkółki Nauki Pływania „Skalar” Mariusz Kuśmirek. Puchary z kolejnymi miejscami wywalczyli zawodniczki i zawodnicy ze szkółki Nauki Pływania „MZ Sport” Małgorzata Kiełkowicz i Mistrzowskiej Szkółki Pływackiej MOSiR Włodawa.

Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Na koniec imprezy trójka najmłodszych uczestników rozlosowała kilkanaście nagród ufundowanych przez organizatora.

Z kolei drugiego dnia na torach pływalni rywalizowała młodzież szkół ponadpodstawowych – na dystansie 50 m, w stylu grzbietowym, klasycznym, dowolnym i motylkowym. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie, a II miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki we Włodawie.

– Jestem bardzo zadowolona z frekwencji, ale przede wszystkim wspaniałej i zaciętej rywalizacji na pływalni – mówi Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor MOSiR. – Liczę, że w przyszłym roku będzie jeszcze liczniej i uda nam się pozyskać cenne nagrody rzeczowe dla zwycięzców. (-)